Dana 15.04.2020.godine zasijedao je Krizni štab JZU Dom zdravlja Lukavac, na kojem su se razmatrala tehnička i organizaciona pitanja, vezana za aktuelnu epidemiološku situaciju.
Konstatovano je da je epidemiološka situacija na području općine Lukavac stabilna.
Molimo i dalje sve pacijente koji imaju bilo kakve zdravstvene tegobe da prvo kontaktiraju telefonskim putem svog porodičnog ljekara.
Takođe sve građane molimo da se pridržavaju uputa Kriznog štaba i da ostanu kod svojih kuća, a oni kojima je izrečena mjera samoizolacije da to obavezno ispoštuju po datim uputama i preporukama.
- Na području općine Lukavac trenutno je 122 osobe pod sanitarnim nadzorom.
- Do sada su 574 osobe izašle iz samoizolacije.
- Ukupno su dvije osobe pozitivne na Korona virus.
- Osoba koja je prva oboljela na našoj općini od COVID-19 je već ozdravila.
MOLIMO VAS OSTANITE U SVOJIM DOMOVIMA !!!
Izbjegavanje socijalnog kontakta i pojačana higijena su najbolje mjere u borbi protiv Korona virusa.




