Naslovna Istaknuto Jedna od najvećih pobjeda BiH! (VIDEO)

Jedna od najvećih pobjeda BiH! (VIDEO)

U periodu epidemije korona virusa kada većinu vremena provodimo kući, Reprezentacija.ba portal donosi podsjećanje na utakmice reprezentacije BiH.

BiH je 20. augusta 1997. godine u meču kvalifikacija za SP 1998 stigla do jedne od najvećih pobjeda u svojoj historiji – savladali su Dansku sa 3:0. Danci su tada bili 17. selekcija svijeta, a mi tek 97.

Iako je Danska dva mjeseca prije slavila u Kopenhagenu, bh. fudbaleri su pred 35.000 navijača na Koševu na terenu natopljenom kišom razbili Dansku. Jedan gol je dao Edin Mujčin (19. minuta), a dva puta je pogađao Elvir Bolić (25. i 35. minuta).

Danska je na kraju bila prva u grupi, a poraz na Koševu bio im je jedini u kvalifikacijama.

BiH – Danska 3:0, strijelci Mujčin i Bolić x 2 (20. august 1997. godine, kvalifikacije za SP)

BiH: Dedić, Hibić, Konjić, Salihamidžić, Šabić (od 55. Repuh), Mujčin (od 87. minute Demirović), Beširević, Ramčić, Baljić, Bolić (od 88. minute Beganović) i Kodro.

Selektor: Fuad Muzurović

Danska: Schemichel, Helveg (od 79. minute Bjur), Heintze, Reiper, Hogh, Laursen, Thomasen, Nielsen, Laudrup (od 55. minute Schjonberg), Tomasson (od 55. minute Molnar) i Moller.

Selektor: Bo Johansson