Naslovna AKTUELNO Liga nacija: Zmajevi na pogonu “Dijamanta” pobjedili Austriju

Liga nacija: Zmajevi na pogonu “Dijamanta” pobjedili Austriju

Nogometna reprezentacija BiH večeras je u Zenici u meču 2. kola Lige nacija pobijedila Austriju rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Edin Džeko u 78. minuti susreta.

Za razliku od meča u Sjevernoj Irskoj, naši igrači su u prvom poluvremenu bili izuzetno rastrčani, gotovo uvijek su bili na lopti i pokušavali su kontrolisati posjed lopte. Nakon prvih 45 minuta nije bilo uzbuđenja a ni golova igralo se između dva kaznena prostora.

Početak drugog poluvremena donio je izuzetno lošu igru u prvih deset minuta s puno grešaka na obje strane.

Nakon kornera, Duljević je  šutirao, no odbrana Austrije je još jednom izbila loptu.

Austrija je veliku šansu imala u 66. minuti kada je Lazaro s 20 metara šutirao malo pored gola, a dvije minute poslije je i Alaba šutao van okvira gola.

u 72. minuti Austrija je pogodila mrežu zmajeva ali je pogodak poništen zbog ofsajda Alabe u začetku akcije.

Tempo igre je u finišu malo opao i činilo se da će utakmica završiti bez pogodaka. Ipak u 78. minuti BiH dolazi u vodstvo. Na lijevo strani nakon asistencije Sarić ukazao se BH dijamant Edin  Džeko, koji  udarcem lijevom nogom pogađa za 1:0. 10.000 ljubitelja fudbala  na Bilinom Polju bilo je u transu.

Do kraja meča Austrija je bacila sve karte u napad, ali nisu uspjeli ugroziti gol Šehića. Najbolju priliku imao je Krunić u 94. minuti da BiH donese ubjedljivu pobjedu, ali mu je jedan igrač Austrije u posljednji trenutak izbio loptu iz gola.

U narednom  meču, BiH igra protiv Sjeverne Irske na Grbavici, a susret je na rasporedu 15. oktobra