Nastavlja se potraga za nestalima, stiže pomoć i spasioci iz regije

U poplavama koje su u noći sa četvrtka na petak zahvatile Bosnu i Hercegovinu stradalo je najmanje 18 osoba.

Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona saopštila je u subotu da je broj žrtava u poplavama manji od onog koji je objavljen u petak i da je na području tog kantona stradalo 13, a ne 14 osoba kako je prethodno naveo kantonalni MUP. U toku dana prijavljene su još dvije žrtve na području tog kantona tako da je zaključno sa subotom stradalo 15 osoba.

Tri osobe smrtno su stradale u Fojnici, na području Srednjebosanskog kantona, tako da je na nivou države crni bilans porastao na 18 osoba.

Na području HNK traga se još za deset osoba, od čega je šestoro u Jablanici i četvoro u Konjicu.

Spasilačke ekipe i danas nastavljaju sa raščišćavanjem terena i potragom za nestalima.

Podijelite na mrežama