Naslovna AKTUELNO Nula na utakmici Slobode i Željezničara

Nula na utakmici Slobode i Željezničara

Fudbaleri Slobode i Željezničara sastali su se u subotu uvečer na stadionu Tušanj u okviru utakmice 22. kola BHT Premijer lige BiH i odigrali utakmicu bez postignutih golova.

Početak utakmice nije ponudio previše uzbuđenja, ali vrijedno pomena je atraktivni pokušaj Mehmeda Alispahića makazicama u 18. minuti, međutim lopta je otišla pored gola Kjosevskog.

Gosti su uzvratili dvije minute kasnije preko Pavića koji je snažno šutirao, ali Vukliš brani.

Igrao se 22. minut kada je Alispahić izveo slobodan udarac, ali njegov udarac Kjosevski odbija u korner.

Krajem prvog dijela utakmice nastupili su problemi za domaću ekipu. Šef stručnog štaba FK Sloboda, Zlatan Nalić bio je primoran iz igre izvesti Husejinovića zbog poverede, a priliku za igru dobio je Vidović.

Početkom drugog poluvremena, prvi su zaprijetili gosti.
U 51. minuti Veselinović je ubacio iz kornera, a Bogičević glavom šutira preko gola.

Minutu kasnije, Sloboda je zaprijetila preko Vidovića koji šutira sa ivice kaznenog prostora Željezničara, ali lopta odlazi iznad gola.

U nastavku utakmice, Sloboda je imala više od igre, ali nedostajala je završnica.

Imali su domaći dobru priliku u 68. minuti preko Barabana čiji udarac bez poteškoća zaustavlja Kjosevski.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika tako da je utakmica okončana bez pobjednika rezultatom 0:0.