Naslovna AKTUELNO Odbojkašice Smeča ubjedljive u prvoj utakmici finala

Odbojkašice Smeča ubjedljive u prvoj utakmici finala

Odbojkašice lukavačkog Smeča pobijedile su danas na Pecari u Širokom Brijegu HŽOK Smeč, u okviru prve utakmice finala doigravanja za ulazak u Premijer ligu BiH.

Odbojkašice iz Lukavca upisale su sigurnu pobjedu u prvoj finalnoj utakmici doigravanja za ulazak u Premijer ligu BiH rezultatom 0:3 u setovima (20:25, 22:25, 25:27).

Domaće odbojkašice dobro su otvorile utakmice te vodile u prvom setu, ali gošće su uspjele iskoristiti nekoliko grešaka domaćih i preokrenuti rezultat te na kraju osvojiti set s 20:25. I drugi set pripao je  lukavačkom Smeču koji nije izgubio ni jedan set u Super ligi Federacije BiH – grupa sjever.

Širokobriježanke su u trećem setu pokazale bolju igru i pokušale su napraviti rezultatski pomak, ali to nije bilo dovoljno za smanjivanje zaostatka tako da gošće iz Lukavca s velikih 3:0 u setovima odlaze kući gdje će za sedam dana pred domaćom publikom u uzvratnom susretu pokušati osigurati ulazak u Premijer ligu.