Naslovna AKTUELNO Rukometaši Lukavca upisali drugu ovosezonsku pobjedu + VIDEO

Rukometaši Lukavca upisali drugu ovosezonsku pobjedu + VIDEO

U okviru 16. kola Prve rukometne lige FBiH  Sjever,  rukometaši Lukavca su zabilježili drugu ovosezonsku pobjedu, kao domaćini u Sportskoj dvorani u Lukavcu.

RK „Lukavac“  je sa 26:25 (poluvrijeme 11:10) savladao ekipu RK „ Konjuh 2“  iz Živinica, u  rezultatski neizvjesnoj utakmici, jer je domaći sastav svoj pobjedonosni pogodak preko Almina Iljazagića postigao u posljednjim sekundama susreta.

Tokom cijelog meča viđen je borben rukomet, ekipe su se smjenjivale u vodstvu i prednosti,  pa je bilo perioda kada  su rukometaši „Lukavca“ i „Konjuha“ imali nekoliko golova prednosti, pogotovo u prvom poluvremenu. U nastavku susreta „Konjuh 2“  je bio u konstantnom vodstvu, do samog finiša utakmice,  kada „Lukavac“  postiže gol za pobjedu.

Najefikasiji u timu „Konjuha 2“  bili su:  Benjamin Halilbašić sa 10 i  Filip Filipović sa 9 pogodaka.

Za Lukavac su pogotke postigli: Nedim Čamdžić 8, Amel Hodžić 7, Emsad Mahovkić 5, Almin Iljazagić 3, Edin Omerdić 2,  te Mirza Osmić 1.

U ostalim susretima 16. kola Prve rukometne lige FBiH Sjever postignuti su sljedeći rezultati:

Bosna – Gračanica 17:46

Čelik – Žepče 24:26

Sloboda Solana – Sana 7 34:16

Krivaja – Gradačac 39:30.

RK „Gračanica“  vodi na tabeli  lige sa 45 bodova ,druga je „Krivaja“,  koja je sakupila 39. Lukavac je na poziciji 10, sa 6 osvojenih bodova, odnosno dvije ostvarene pobjede.

U 17. kolu rukometaši iz Lukavca gostuju u Sanskom Mostu i igraju protiv ekipe „Sana 7“ .  Susret je na programu u subotu, 07.aprila u 19,00  sati.