Naslovna AKTUELNO Play OFF LP: Crvena zvezda remizirala sa Red Bull Salzburgom

Play OFF LP: Crvena zvezda remizirala sa Red Bull Salzburgom

Prvak Srbije pred praznim tribinama zbog kazne UEFA sinioć je protiv austrijskog Salzburga u prvom meču play off runde za plasman u grupnu fazu nogometne lige prvaka odigrao meč bez golova 0:0.

BATE je u Borisovu dočekao PSV, a ovaj susret je završen rezultatom 2:3. Tuominen je u 9. minuti doveo domaćina u vodstvo, ali je u 35. Pereiro iz penala poravnao rezultat, a potom je Lozano u 61. pogodio za preokret i vodstvo gostiju iz Eindhovena. Iskusni 37-godišnji Hleb je u 88. minuti pogodio za 2:2, ali je samo minutu kasnije Malen pogodio za pobjedu PSV-a.

Benfica i PAOK su u Lisabonu odigrali 1:1. Portugalci su poveli u u prvoj minuti sudijske nadoknade prvoga dijela kada je Pizzi realizovao penal, ali je Warda u 76. minuti pogodio za konačanih Benfika -Paok 1:1.

Večeras se od 21 sat igraju preostali dueli kvalifikacija za ligu šampiona u kojim se sastaju :Young Boys – Dinamo Zagreb, Ajax -Dynamo Kiev  i MOL Vidi – AEK.

Revanš susreti su na rasporedu naredne  sedmice u utorak i srijedu. Pobjednici će ići u grupnu fazu Lige prvaka, a poraženi u grupnu fazu Evropske lige.