Naslovna AKTUELNO Prva liga TK: Željo upisao prvu tricu, DSK bolji od Proletera

Prva liga TK: Željo upisao prvu tricu, DSK bolji od Proletera

Pogodcima Subašića iz 45 te dva puta Murgića u 65 i 79 minuti Željezničar iz Dobošnice trasirao je put ka prvoj pobjedi u novoj sezoni Prve lige TK nakon što su u prvom kolu susret završili prije 90 minuta tačnije prekidom u 16 minuti protiv DSK –e iz Devetaka sada su dosta opreznije ušli u meč savldavši Vražiće 92 sa 3:1 a strijlac počasnog pogodka za goste bio je Mujkić minut prije isteka 90 minute. Na ovaj način Željo se vratio na pravi kolosijek a u narednom kolu očekuje ga još jedan težak ispit kod Mladosti u Tinji. A što se pak tiče prekinutog meča Željo – DSK on će svoj epilog imati  na Komisiji za takmičenje NS TK jer je Željo uredno taksirao žalbu na okolnosti prekinutog meča.

DSK je u Devetaku u golijadi savlado Proleter sa  5:3: Bekrić je u 10 minuti doveo DSK u vodstvo sa penala; na 2:0 povisio je Salkić u 35 a samo 3 minuta kasnije Proleter je smanjio strijlac je bio Čejvanović za rezultat prvoga dijela. Mreže su mirovale u nastavku do 65 minute kada je mrežu Morankića pogodio Bajrić. 4:1 bilo je već u 69 minuti kada se ponovo ukazao Bekrić. Za 4:2 pogađa Aljukić u 80 minuti da bi   na 5:2 poviso Baraković 5 minuta prije kraja. Konačnih 5:3 svojim drugim golom na meču postavio je Aljukić u 89 minuti.