U Lukavcu će biti održan javni skup na kojem će biti govora o jednakopravnosti u lokalnoj zajednici.
Javna tribina pod nazivom „Integrisanje jednakopravnosti u lokalnoj zajednici“ će biti održana u Hotelu „Lukavac“ u Lukavcu u utorak, 24.jula 2018. godine u 17,00 sati.
Skup organizuje Udruženje „HO HORIONTI“ Tuzla u saradnji sa „Forum žena“ Bratunac,a u okviru projekta „Integrisanje jednakopravnosti u lokalnoj zajednici“ koji se implementira na području Tuzlanskog kantona (Lukavac, Tuzla) i Birač regije (Bratunac, Srebrenica).
Uvodničarka će biti dr.sc. Mirjana Marinković – Lepić, stručnjakinja iz oblasti ljudskih prava i medija.
Cilj ove aktivnosti jeste da se žene iz ruralnih sredina susretnu sa predstavnicima zakonodavne i izvršne vlasti kako bi iznijele izazove sa kojima se susreću.
(RTV Lukavac)