Naslovna AKTUELNO Sloboda poražena u Bijeljini

Sloboda poražena u Bijeljini

Sloboda je u subotu poražena u Bijeljini od Radnika rezultatom 3:2 (2:2). Golove za Slobodu postigli su Smajić u 9. minuti i Pršeš u 43. minuti, dok su za domaće pogodili Đurić i Karić.

Sloboda je povela u devetoj minuti. Edis Smajić je iskoristio neopreznost odbrane domaćeg tima i pogodio je za 0:1.

Samo desetak minuta trajalo je slavlje gostiju. Radnik je u 21. minuti izjednačio, a vlastitu mrežu pogodio je Beganović.

Potpuni preokret viđen je u 36. minuti. Đurić je sjajno poslužio Nedima Mekića, a ovaj pogađa za 2:1.

Ipak, na odmor se odlazi neriješenim rezultatom. U 43. minuti je dosuđen penal za goste, siguran je Omar Pršeš za 2:2.

U nastavku je domaći tim bio aktivniji. Ipak, za razliku od prvog poluvremena nismo vidjeli previše ljepote na terenu, ali u 72. minuti domaći stižu do gola. Mahir Karić koristi grešku odbrane nakon kornera i pogađa za 3:2.

U susretu 12. kola Premijer lige, na Tušnju je ekipa iz Simin Hana pobijedila Zvijezdu 09 rezultatom 3:0 (0:0).

Gosti su u prvom poluvremenu pružili snažan otpor domaćinu, imali su i priliku za vodstvo u 40. minuti kada je Ismar Hairlahović lobovao golmana Azira Muminovića, a loptu je ispred gol-linije izbacio Jovo Kojić.

Prije toga, Tuzla City je propustio tri izgledne prilike koje nisu iskoristili Samir Efendić (15.), Dženis Beganović (17.) i Farouk Nassim Zitouni (18).

U nastavku su domaći nogometaši pokazali da su bolja ekipa. U 53. minuti postigli su prvi gol. Asistirao je Nemanja Zlatković, a mrežu zatresao „rezervista“ Mirsad Ramić.

Šest minuta kasnije bilo je 2:0, s tim što je ovoga puta vlastitu mrežu zatresao Nikola Stanišić.

Sve je bilo riješeno u 72. minuti, kada je na dodavanje Voje Ubiparipa pogodak postigao drugi „rezervita“, Samir Burić.

Ovo je sedma pobjeda Tuzla Cityja, a osmi poraz posljednjeplasirane Zvijezde 09, jedine ekipe bez pobjede u dosadašnjem toku prvenstva