Takmičari KK Sensei u Gradačcu osvojili pet medalja

U subotu, 24.06.2023.god. u Gradačcu je održano je Federalno prvenstvo za kadete, juniore i U21, na kojem se okupilo 334 takmičara iz 67 klubova.
Na ovom takmičenju iz KK Sensei nastupili su: Amra Halilović, Nejira Talović, Amina Huskić, Kenan Jašić i Amar Hodžić u kategoriji juniora, dok su Merima Mehmedović i Haris Halilović nastupali u kategoriji U21, svi u borbama.
U konačnici takmičari KK Sensei Turija-Lukavac osvojili su 5 medalja, 2 srebrene i 3 bronzane medalje.
Srebrene medalje osvojili su:
Haris Halilović u borbama U21 do 75 kg
Medina Baraković u borbama juniorke do 66 kg
Bronzane medalje osvojili su:
Amina Huskić u borbama juniorke preko 66 kg,
Amar Hodžić u borbama juniori do 76 kg
Kenan Jašić u borbama juniori do 55 kg
Dobre nastupe ubilježili su:  Amra Halilović, Nejira Talović i Merima Mehmedović, koje su u svojim kategorijama zauzele peta mjesta.
Ovo je ujedno bila i posljednja provjera za Amara Hodžića i Harisa Halilovića koji u utorak navečer putuju na svjetsku “1Karate youth league” u Poreč (Hrvatska), a nastupe imaju u četvrtak i petak, dok će mladi članovi kluba u nedjelju nastupati na 4. kolu regionalne karate lige u Živinicama.
Podijelite na mrežama