Naslovna Istaknuto Trijumf mladih Zmajeva nad ekipom Luksemburga

Trijumf mladih Zmajeva nad ekipom Luksemburga

U-21 reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su jučer u Esch-sur-Alzetteu Luksemburg sa 2:0 u susretu kvalifikacija za EURO 2023.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Iako je bh. tim više napadao i prijetio protivničkom golu mreže se nisu tresle, a najbolju šansu je propustio Anes Mašić u 20′ kad je šutirao preko gola nakon ubačaja Nenada Nikića sa lijeve strane.

I u drugom poluvremenu bolja igra mlade reprezentacije Bosne i Hercegovine što se konačno isplatilo u 57′ kad je Milan Savić nakon dodavanja Amara Dedića doveo naš tim u vodstvo.

Nakon asistencije, Dedić se i sam upisao u listu strijelaca u 60′. Desni bočni igrač je precizno izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara sa desne strane i pogodio mrežu golmana Lucasa Foxa.

Izabranici Slobodana Starčevića kvalifikacije nastavljaju 12. i 16. novembra utakmicama sa Švedskom u gostima i Crnom Gorom na domaćem terenu.