U subotu će biti obilježena godišnjica početka agresije na općinu Lukavac

Dan otpora Dobošnice će biti obilježen u subotu, 19. maja 2018. godine.

 

Vijeće MZ Dobošnica Donja za obilježavanje godišnjica dana, kada je 1992. godine započela agresija i kada je pružen otpor, najavljuje bogat cjelodnevni program.

 

U 8,30 sati će započeti turnir u sportskom ribolovu za mlađe kategorije.

 

Na stadionu Durmišova Bara će sa početkom u 9,00 sati biti odigran turnir u malom nogometu za dječije kategorije.

 

U 10, 30 sati će započeti obilazak spomen obilježja na području MZ Dobošnica Donja: Zasjeke, OŠ „Dobošnica“, Gredelj Rewom, Cibrići, Grabici i Matiševac.

 

U Novoj džamiji će u 13,15 sati, poslije podne namaza, biti proučen tevhid.

 

Centralna manifestacija, uz polaganje cvijeća i odavanje počasti, je planirana za 14,00 sati na Šehidskoj česmi u Dobošnici Donjoj.

 

U Novoj džamiji će  za kraj dana biti upriličeno druženje uz iftar za članove porodica poginulih boraca i šehida.

 

Povodom 26. godišnjice agresije na općinu Lukavac, ORVI „Sinovi Bosne“ Lukavac organizuju polaganje cvijeća na svim spomen obilježjima poginulim borcima i šehidima općine Lukavac.

 

Uputili su poziv svim bivšim borcima, pripadnicima boračkih organizacija, građanima i vršiocima javnih funkcija da 19. maja u 12,00 sati dođu na spomen obilježja u svojim naseljima, odaju počast i polože cvijeće.

 

(RTV Lukavac)

Podijelite na mrežama