Naslovna AKTUELNO Uprkos dobroj igri košarkaški zmajevi poraženi od Finske

Uprkos dobroj igri košarkaški zmajevi poraženi od Finske

Pred sablasno praznim tribinama Zeničke Arene košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u 4 kolu  poražena je sinoć od Finske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Konačan rezultat  bio je 77:81. Poraz je stigao nakon dobre igre bh. tima i velikog vodstva nakon većeg dijela meča. Ni plus 21 na poluvremenu nije bilo dovoljno BH košarkaškim zmajevima da došu to treće pobjede u kvalifikacijama.

Zmajevi koje s klupe vodi Vedran Bosnić, sjajno su otvorili meč pa su već nakon prvog perioda naslutili konačan uspjeh. Prvu četvrtinu, bh. tim dobio je rezultatom 28:11.

Vodio je BH tim tokom cijelog meča a 7 minuta prije kraja imao je nestvarnih +18

Kada se činilo da je prva pobjeda tima s novim selektorom osigurana, uslijedio je veliki preokret gostiju koji su na kraju dočekali prvo vodstvo i sačuvali ga za  konačnih 77:81.

Bh. tim je, podsjećamo, ranije izgubio šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo.

U timu Finske Koponen je postigao 18 poena, a Salin 17. Selekciju BiH predvodio je Halilović s 20 poena, a Sulejmanović je dodao 12 poena.