Naslovna AKTUELNO Uspješan takmičarski vikend za KBS “ORKKA” Lukavac

Uspješan takmičarski vikend za KBS “ORKKA” Lukavac

Klub borilackih sportova ORKKA Lukavac, ovog vikenda nastupio je na dva karate turnira, i nastavio nizati uspjehe.

U subotu 15.09. u Bijeljini odrzan je 10 memorijalni karate turnir “Dragisa Jovic 2018”. Turnir se 10 godinu za redom odrzava u znak sjecanja na pokojnog Dragišu Jovića, karatistu iz Bijeljine, koji je tragično stradao u automobilskoj nesreći.

Turnir je pozivnog karaktera, na kojem je učestvovalo 10. takmičara sa vrhunskim sportskim rezultatima u svojoj karijeri, iz BiH i Srbije.

Iz KBS ORKKA poziv su dobili  Hamza Čajić i Mensur Đozić . Uz malo regularnije suđenje, KBS ORKKA zamalo je imao klubsko finale. U konačnici, turnir i 1 mjesto sa 4 pobjede, osvojio je nas Hamza Čajić, dok je Mensur Đozić sa 3. pobjede i jednim porazom, osvojio 3. mjesto.

Ono po cemu je ovaj turnir specifičan, je činjenica da je davne 2009 godine, prvi memorijal Dragiša Jović, osvojio trener KBS ORKKA, Željko Zombra, a ovaj jubilarni, 10-ti po redu, mladi nasljednici KBS ORKKA, Hamza Čajić i Mensur Djozic.

Dan kasnije tačnije u  nedjelju 16.09. u Lukavcu održan je 18-ti po redu Lukavac kup  u povodu obilježavanja manifestacije “Dani općine Lukavac” na kojem je učešće uzelo oko 450. takmičara iz 35 karate klubova iz Bosne i Hercegovine.

KBS ORKKA, u pratnji trenera Emira Ćosićkića i Aldine Đulić, na ovom turniru nastupio je sa 17. mladih takmičara i osvojio 11 medalja, i to 5 zlatnih, 3 srebrene i 3 bronzane medalje.